Przykładowe, wakacyjne ceny na Cyprze

Przed wyjazdem na urlop warto sprawdzić ceny na Cyprze. 

Ceny na Cyprze

Cypr to typowo turystyczne miejsce, które utrzymuje się głównie z obsługi tłumnie przybywających turystów. Na wyspie pomimo zawsze pięknej pogody, plaż, efektownych skał, zabytków i innych ładnych miejsc nie jest drogo.

Najtańsze zakwaterowanie oferują hostele. Cena za noc, za osobę zaczyna się już od 10 – 20 euro. Przy tej formie zakwaterowania czasami należy liczyć się z koniecznością dzielenia pokoju z innymi osobami i korzystania ze wspólnej łazienki.

W hotelu ceny dwuosobowego pokoju z łazienką zaczynają się od 30 euro za dobę, a ze śniadaniem wliczonym w cenę pokoju już od 45 euro. Bez problemu można wynająć pokój z widokiem na morze, który pozwoli na wakacyjny relaks. Za widok ten należy jednak z reguły dopłacić.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

W porównaniu z innymi wakacyjnymi miejscami również komunikacja na wyspie nie jest droga. Pojedynczy przejazd komunikacją miejską to koszt 1 euro (również na lotnisko), całodzienny bilet to koszt 3 euro, bilet tygodniowy, uprawniający do nielimitowanych przejazdów kosztuje 10 euro. Również podróż między miastami jest niedroga. Dla przykładu koszt przejazdu na trasie Pafos – Limassol – Pafos to 5 euro, Pafos – Nicosia – Pafos to koszt 9 euro, na trasie Nicosia – Limassol – Nicosia podróż kosztuje 7 euro.






Ceny w restauracjach i pubach nie przewyższają cen w innych europejskich kurortach. Za regionalne danie w restauracji przy plaży zapłacić należy średnio około 10 euro, śniadanie – 5 euro, pizza – 7 euro, kebab – 5 euro, piwo w restauracji – 3 euro, woda – 2 euro, kawa – 3 euro.

Produkty spożywcze można kupić zarówno w małych sklepikach zwanych kioskami lub w supermarketach takich jak Papantoniou (sklepy w Chlorakas, Ktima Paphos, Limassol, Kato Paphos, Polis, Pissouri).

Ceny na Cyprze

Przykładowe ceny na Cyprze (w supermarkecie – czerwiec 2014):

  • piwo w puszce – od 1 euro
  • puszka napoju gazowanego – 0,90 euro
  • puszka mrożonej kawy – 1 euro
  • woda 1,5 l – od 0,60 euro
  • pomarańcze 1 kg – 1 euro
  • arbuz 1 kg – 0,80 euro
  • jabłka 1 kg – 1,20 euro
  • sok owocowy 1 l – 1,20 euro
  • słodkie babeczki (4 szt) – 1,50 euro
  • chleb – 1,5 euro
  • bagietka 0,90 euro
  • ciastka czekoladowe – 1,80 euro
  • małe chipsy – 0,80 euro.
Cena leżaka lub parasola plażowego to 2,5 euro każdy, do wypożyczenia prawie na każdej plaży, a nawet deptaku.


Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com


Zobacz także