Rapallo – kurort riwiery liguryjskiej

Rapallo jest znanym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym nad Morzem Liguryjskim i stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania innych miast i miasteczek Riwiery Włoskiej tj.: Portofino czy Cinque Terre. To duże i znane kąpielisko co roku przyciąga tłumy turystów. Dzieje się tak dlatego, że miasteczko może poszczycić się dobrymi połączeniami z innymi miastami, gdyż położone jest przy nadmorskiej linii kolejowej. Bez problemu dojechać można tu z dużych włoskich miast tj. Genua, Mediolan czy Piza. Z Rapallo regularnie odjeżdżają też autobusy do bardziej lub mniej oddalonych miejscowości, zarówno tych nadmorskich, jak i znajdujących się głębi kraju. Dworzec autobusowy zlokalizowany jest tuż przy wejściu na dworzec kolejowy. Rapallo to także port, z którego dopłynąć można do Portofino, Cinque Terre, Santa Margherita Ligure, Sestri Levante, Portovenere, San Fruttuoso, a nawet Genui (niektóre połączenia realizowane są tylko w okresie letnim). Miasto to może pochwalić się również dobrą bazą noclegową z umiarkowanymi cenami. Noclegi nawet w trakcie wakacji zaczynają się najczęściej już od 200 zł za noc. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.

Rapallo

Turyści odwiedzający Rapallo mogą oddać się kąpielom morskim i plażowaniu, gdyż na terenie miasta jest kilka plaż. Centralnym punktem miasta jest piękna, nadmorska promenada – Lungomare Vittorio Veneto, wzdłuż której wybudowano secesyjne, kolorowe budowle. Promenada ta to również przyjemne restauracje, bary i nierzadko ekskluzywne hotele. Nadmorską promenadę od historycznego centrum oddziela brama Saline, będąca pozostałością starych murów obronnych. W historycznym centrum podziwiać można kolorowe budowle, wąskie, klimatyczne uliczki oraz lokalne sklepy i cukiernie. Jedną z największych atrakcji Rapallo jest przejażdżka kolejką linową na szczyt wzgórza Montallegro, która pokonuje prawie 600 metrów na szczyt, który dostarcza niesamowitych widoków.

Rapallo ma także historyczny wydźwięk, gdyż było miejscem podpisania dwóch traktatów kończących I wojnę światową. Będąc w tej miejscowości zobaczyć należy również: Zamek zbudowany w morzu jako ochrona przed piratami, Bazylikę św. Gerwazego i Protazego, Miejską Wieżę, Kościół San Stefano, Kościół św. Franciszka czy Gaffoglio Muzeum.

WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com

Zobacz także