Riccione – włoski wakacyjny kurort

Riccione to wakacyjny kurort położony w regionie Emilia-Romania, w prowincji Rimini. Ze względu na przyjemny klimat, piaszczyste szerokie plaże i bliskie sąsiedztwo Rimini, Riccione coraz częściej staje się miejscem docelowym wakacyjnego wypoczynku.

Riccione

Do Riccione dostać można się wykupując lot na przykład do Bolonii. Często bardzo tanie połączenie ma w swojej ofercie Ryanair. Śledząc na bieżąco stronę z łatwością można wyszukać lot już od 55 zł w jedną stronę. Kupując lot do Bolonii należy liczyć się z niespełna półtoragodzinną podróżą pociągiem ze stacji Bologna Centrale do Riccione. Bilet w najtańszym pociągu to koszt rzędu 9 euro. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, iż dojazd z lotniska Guglielmo Marconiego (BLQ) do głównej stacji kolejowej – Bologna Centrale jest szybki i wygodny, dzięki Aerobusowi miejskiego przewoźnika ATC (koszt kilka euro, czas podróży około 20 minut). Łączny koszt dotarcia z lotniska w Bolonii do stacji kolejowej w Riccione wynosi około 20 euro.

Innym sposobem na przemieszczenie się z Polski jest lot na lotnisko Luigi Ridolfi (FRL) w miejscowości Forli. Lotnisko to jest mniej uczęszczane niż to w Bolonii, z Polski okresowo lata na nie tania linia lotnicza Wizzair. Z lotniska na stację kolejową dojechać można autobusem lokalnego przewoźnika AVM, a bilet kosztuje 3,5 euro (do kupienia jedynie u kierowcy). Następnie czeka wszystkich około czterdziestominutowa podróż pociągiem do głównej stacji kolejowej w Riccione (koszt najtańszego biletu w drugiej klasie to 5 euro).


Co robić w Riccione?

Riccione to mała i stosunkowo spokojna miejscowość. W kasie biletowej przy P. le Curiel otrzymać można darmową mapką miejscowości z zaznaczonymi punktami wartymi obejrzenia i rozkładem plaż.

Riccione to przede wszystkim plaża – długa i piaszczysta. W przeciwieństwie do plaż znajdujących się w sąsiednim Rimini większość jest bezpłatna.

Będąc w Riccione zobaczyć można również Villa Franceschi, która znajduje się przy via Gorizia 2.

W Riccione mieści się również Museo del Territorio, w którym obejrzeć można szczątki prahistorycznych zwierząt. Muzeum czynne jest w różnych godzinach, zależnie od miesiąca oraz dnia tygodnia.
Szczegółowy kalendarz >>

Będąc w Riccione odwiedzić można również sąsiednie Rimini, jedno z największych kurortów turystycznych we Włoszech. Do Rimini dojechać można z Riccione autobusami linii 11 oraz 42, 43, 55, 124, 125, 134, 171, 172, 178.

Park rozrywki Oltremare

Jedną z atrakcji Riccione jest park rozrywki Oltremare. W swojej ofercie posiada takie atrakcje jak: wyspa przygód, zatoka delfinów, pokazy drapieżnych ptaków, podróż w czasie do epoki dinozaurów, oceanarium, imitacja życia na wsi, przejażdżki konne, zjeżdżalnie wodne, jezioro z gadami i ptakami oraz kino.
Cena biletu normalnego to 26 euro. Cena biletu obejmuje wszystkie rozrywki oraz seans filmowy. Dzieci, młodzież i osoby starsze mogą skorzystać z biletów w ulgowej cenie.
Szczegółowy cennik >>
Godziny otwarcia parku uzależnione są od miesiąca roku.
Szczegółowy kalendarz >>
Park mieści się na via Ascoli Picento 6.


Aquafan

Tuż obok parku rozrywki Oltremare mieści się również Aquafan oferujący m. in. sztuczne plaże, ekstremalną rzekę, sztuczne fale, wodospady, hydromasaże, zjeżdżalnie, ogród botaniczny, piknik, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.
Cena biletu normalnego wynosi 28 euro. Dzieci mogą liczyć na zniżki lub darmowy wstęp.
Szczegółowy cennik >> 
Aquafan Riccione czynny jest od 1 czerwca do 11 września codziennie od 10:00 do 18:30.
Park mieści się na via Ascoli Picento 6

Indiana Golf

Kolejną z atrakcji jest Indiana Golf oferujący zabawę w mini golfa w otoczeniu palm i wodospadów. Ceny biletów uzależnione są od wieku i ilości dołków. Dorośli i dzieci od 11 lat muszą zapłacić 11 euro za 18 dołków lub 17 euro za 36 dołków;
Dzieci od 5 do 11 lat muszą zapłacić 7 euro za 18 dołków lub 12 euro za 36 dołków.
Szczegółowy kalendarz i cennik >> 
Indiana Golf mieści się na Via Torino 30/a – Ang. Via Bernini, niedaleko plaży nr 35.

PRZYDATNE LINKI:
Plan komunikacji na wybrzeżu (Riccione i okoliczne miejscowości)>> 
Orange ticket >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.