Rimini – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Rimini to największy włoski wakacyjny kurort, który oferuje szereg atrakcji również najmłodszym turystom. Wiele ciekawych miejsc dla dzieci znaleźć można nie tylko w Rimini, ale również w okolicznych miejscowościach jak Riccione czy Ravenna.

Rimini atrakcje

Delfinarium

Jedną z atrakcji pobytu w Rimini jest Delfinarium z miniaturowym oceanarium. Półgodzinne pokazy z udziałem delfinów odbywają się kilka razy dziennie. Koszt biletu to 13 euro, a dzieci w rozróżnieniu na wiek i wzrost mogą liczyć na zniżki. Posiadacze karty Euro 26 lub ulotki z kuponem zniżkowym (można go otrzymać w hotelach lub punktach informacji turystycznej) mogą uzyskać zniżkę w wysokości 1 euro.
Szczegółowy cennik >>

Delfinarium usytuowane jest na via Lungomare Claudio Tintori 2, w okolicy portu, przy plaży nr 1. Dojechać tam można autobusem linii 7 lub 11.

Zobacz także: Hotele w Rimini – najlepsze ceny i lokalizacje >>

Mirabilandia

Na północ do Rimini w stronę Ravenny dużą atrakcją szczególnie dla dzieci jest Mirabilandia – ogromne wesołe miasteczko i duże, sztuczne plaże oferujące nieograniczoną ilość rozrywek dla osób, w każdym wieku. Dodatkową atrakcją są pokazy taneczne, akrobatyczne, kaskaderskie czy pokazy laserów.
Szczegóły atrakcji >>

Ceny biletów uzależnione są od formy rozrywki. Szczegółowy cennik >> 

W sezonie park rozrywki czynny jest do 10.00 do 23.00. Poza sezonem godziny otwarcia ulegają skróceniu lub park zostaje okresowo zamknięty.
Mapa parku >>
Trasa dojazdu >>


Fiabilandia

Dobrą zabawę, szczególnie dla dzieci, gwarantuje Fiabilandia, która w swojej ofercie udostępnia takie atrakcje jak: baseny, horror show, domy Indian, pociąg po parku, dziki zachód, przejażdżka po jeziorze i wiele innych. Cena biletu normalnego to 23 euro, dzieci mogą liczyć na zniżkę.
Szczegółowy cennik >> 

Park Fiabilandia mieści się przy Via G. Cardano 15, Rivazzurra di Rimini, gdzie dotrzeć można autobusem nr 11 lub linią nr 9, której przystanek znajduje się w odległości około 500 m do parku.
Szczegółowa trasa dojazdu >> 

Acquario di Cattolica

Niedaleko, na południe od Rimini w Cattolica znajduje się Acquario di Cattolica. W trakcie 2 godzinnej wizyty w oceanarium obejrzeć można z bliska m.in.: rekiny, pingwiny, żółwie, meduzy, piranie, a także rafy koralowe i inne.
W sezonie letnim Aquario di Cattolica otwarte jest od 10.00 do 21.30.
Szczegółowy kalendarz >> 
Ceny biletów są różne w zależności od wieku i wzrostu odwiedzającego. Bilet normalny to koszt 18 euro, ulgowy 14 euro, dzieci poniżej 1 m wstęp wolny.
Szczegółowy cennik >>
Z Rimini do Cattolica dojechać można autobusem nr 11 kursującym z Rimini do Riccione, przystanek: Piazzale Curiel, a następnie z Riccione (Piazzale Curiel) linią nr 125 do Cattolica, wysiąść należy na przystanku: Acquario di Cattolica.
Szczegółowy dojazd >> 

Większości opisanych parków rozrywki można liczyć na dodatkowe zniżki przy zakupie Orange Ticket.

Zobacz także: Hotele w Rimini – najlepsze ceny i lokalizacje >>

Plaże w Rimini

Jednym z powodów, dla których Rimini cieszy się tak dużą popularnością jest bardzo długa i piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza – popularna wśród rodzin z dziećmi. Plaża podzielona jest na części, każda ma swój numer, odróżniający ją od innych kolor i wygląd, a większość z wydzielonych plaż oferuje toalety, prysznice, przebieralnie, a część również niewielkie punkty gastronomiczne, place zabaw dla dzieci, fontanny, boiska do piłki siatkowej, a nawet korty tenisowe. Na plaży bez problemu odszukać można także punkty wypożyczalni sprzętu wodnego. Najpopularniejsze to kolorowe rowerki wodne ze zjeżdżalnią.

Więcej: Plaże w Rimini >>

Przydatne linki:

plan komunikacji miejskiej w Rimini >> 
plan komunikacji na wybrzeżu (Rimini i okoliczne miejscowości)>> 
linie, ceny biletów, rozkłady jazdy >>

Orange ticket >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com