Rimini: gdzie mieszkać

Decydując się na samodzielny wyjazd bez problemu można zarezerwować odpowiedni pokój. Rimini posiada bardzo szeroką bazę hotelową – spośród około 280 hoteli i pensjonatów można wybrać coś dla siebie. 

Sprawdzone i polecane hotele: booking.com

Zarezerwowany z większym wyprzedzeniem (na około 3 miesiące wcześniej) pokój dwuosobowy, w 3-gwiazdkowym hotelu kosztować może nawet 25 euro; oczywiście im później, tym drożej. W szczycie sezonu, z jednotygodniowym wyprzedzeniem, ceny wspomnianego pokoju wahają się od 33 do 300 euro za dobę. Dlatego też ze względu na niesłabnącą popularność Rimini najlepiej zarezerwować hotel, czy apartament możliwie jak najwcześniej. W mieście znaleźć można zarówno duże, sieciowe hotele, jak i mniejsze, w których z reguły liczyć można na informacje i pomoc ze strony właścicieli. W cenę najczęściej wliczone jest śniadanie, a także korzystanie z klimatyzacji, czy telewizji. Większe hotele posiadają prywatne plaże, na których ich klienci mogą wypożyczyć leżaki i parasole taniej, niż gdzie indziej.

Biorąc pod uwagę fakt, że w Rimini większość plaż jest płatnych dobrze jest zwrócić uwagę czy dany hotel oferuje bezpłatny dostęp dla plaży.

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com, HRS.com, Edom.pl, Budgetplaces.com i innych.