Sagrada Familia w Barcelonie – dzieło Gaudiego

Sagrada Familia w Barcelonie to miejsce, które należy zobaczyć. Prawie 130 lat temu Antonio Gaudi przejął nadzór nad pracami przy budowie wielkiego kościoła. Celem tego architektonicznego rewolucjonisty było stworzenie najbardziej niesamowitego budynku na świecie. Na realizacje tego niezwykłego marzenia poświęcił resztę swojego życia i przed 15 lat pracował tylko nad tą budowlą, jednak katedra zarówno w momencie śmieci mistrza architektury, jak i teraz nie jest ukończona. W planach jest wzniesienie dodatkowych czterech wież bocznych i jednej środkowej. Planowane zakończenie prac ma nastąpić w 2026 roku. Będąc w pobliży katedry warto wybrać się do jej wnętrza, aby wjechać lub wejść na jedną z wież i z bliska zobaczyć szczegóły tego niesamowitego dzieła.


Ze względu na wielkość świątyni dobrym miejsce do podziwiania tego dzieła jest na przykład zielony skwer przy Placa Gaudi.

Katedrę można zwiedzać już od 9 rano, aż do 18 lub 20 w zależności od pory roku. Cena biletu normalnego to 13 euro. W pobliżu katedry znajdują się dwie stacje metra, dodatkowo z łatwością dojechać można autobusową komunikacja miejską czy autobusem turystycznym.

Szczegółowe informacje:
Ceny wstępu do katedry Segrada Familia
Godziny otwarcia katedry Segrada Familia
Strona www