Sestri Levante – idealne miejsce na wakacje?

Sestri Levante jest znanym, włoskim wakacyjnym kurortem zlokalizowanym nad Morzem Liguryjskim. Cieszy się tak dużą popularnością ze względu na klimat oraz duże, dobrze zagospodarowane i piaszczyste plaże.

Miejscowość tę zamieszkuje około 20 ooo mieszkańców. Sestri Levante to przede wszystkim plaże (ponad 20 różnych), które pozwolą na wakacyjny wypoczynek. Miejsce to, to także centrum sportów wodnych, kluby sportowe, punkty wynajmu jachtów, miejsca zorganizowanych połowów ryb oraz wiele innych, typowo turystycznych atrakcji. Sestri Levante ma w swojej ofercie liczne atrakcje skierowane do wypoczywających w mieście turystów. Bez problemu odnaleźć można urocze kawiarenki, puby, dobre restauracje, głośne dyskoteki czy kręgielnie. Wolny czas można również spędzić w pięknych ogrodach, muzeach lub na zwiedzaniu zabytków, ale nie jest ich dużo.

Lista plaż >>
Usługi turystyczne >>
Atrakcje turystyczne >>

Jak dojechać do Sestri Levante

Do Sestri Levante (oprócz samochodem) dojechać można pociągiem lub autobusem rozpoczynając wycieczkę od jednego z większych włoskich miast, takich jak na przykład Mediolan, Florencja, Bolonia, Genua, Rzym czy Piza. Miasteczko to może pochwalić się tak dogodnymi połączeniami z innymi miastami, gdyż położone jest przy nadmorskiej linii kolejowej.

Rozkłąd jazdy pociągów >>


Sestri Levante stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania innych miast i miasteczek Riwiery Włoskiej takich jak: ekskluzywne Portofino, malownicze Rapallo czy bajkowe Cinque Terre (to ostatnie przez wielu uznawane za najważniejszy punkt na turystycznej mapie Włoch) .

Rapallo >>
Portofino >>
Cinque Terre >>

Hotele w Sestri Levante

Sestri Levante może poszczycić się również dobrą bazą noclegową z przystępnymi cenami. Noclegi nawet w trakcie wakacji zaczynają się najczęściej już od 200 zł za noc (poza sezonem już od 100 zł). Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych. Miejscowość ta dysponuje również dobrze zorganizowanymi miejscami kempingowymi.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.