Sintra – letnia siedziba dawnych monarchów

Sintra to oddalona od Lizbony o ponad 30 km miejscowość uznawana za jedną z najładniejszych w Portugalii.

Sintra

Do Sintry dotrzeć można na kilka sposobów. Jednym z nich jest podróż samochodem, ale przy tej opcji należy liczyć się z ograniczonymi miejscami parkingowymi. Przy starym mieście znajdują się dwa parkingi, jeden położony przed Pałacem Narodowym, a drugi obok Muzeum Anjos Teixeira. W trakcie sezonu, gdy ruch jest większy lepszym wyborem wydaje się być parking zlokalizowany w tzw. mieszkalnej części miasta (wschodnia część Sintry).

Więcej: Wynajem samochodu >>

Sintra

Sintra | eprzewodnik.com

Podróż tę można odbyć również autobusem, jednak będzie ona dość długa. Inna opcja to kolejka podmiejska. Pociąg do Sintry odjeżdża ze stacji kolejowej Rossio, położonej w samym centrum Lizbony. Do stacji tej dotrzeć można zieloną linią metra lub autobusem. Z względu na dużą popularność tej miejscowości kolejka jeździ dość często, a bilet w jedną stronę kosztuje niewiele ponad 2 euro. Podróż trwa około 40 minut. Stacja kolejowa w Sintrze znajduje się około 1,5 km od historycznego centrum, natomiast zamek znajduje się dalej, na szczycie dość stromego wzgórza. Trasa do zamku (około 2 km) to droga pod górę – dla zmęczonych i mało wytrwałych polecany jest autobus, który ma swój początkowy i końcowy przystanek przy dworcu i można nim dojechać bezpośrednio pod zamek. Autobus wykonuje niedużą pętlę, przebiegającą również przez centrum miasta. W szczycie sezonu kursuje on 3 razy na godzinę, poza sezonem jeździ rzadziej. Na dworcu w Sintrze znajduje się punkt informacji turystycznej, który wskaże szczegóły i największe atrakcje miasta.

Metro – bilety, cenniki, szczegóły >> 
Mapa linii metra >>

Rozkład jazdy pociągów >>

W 1995 roku Sintra została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cechą charakterystyczną tego miejsca są dwa najładniejsze w całej Portugalii zamki, osadzone na wzgórzach. Sintra to przede wszystkim liczne zielone wąwozy prowadzące do najważniejszych miejsc i raj dla miłośników zabytków. Sintra dzieli się na trzy główne dzielnice: Sintra-Vila, Estefanię i Sao Pedro de Sintra.


Sintra – najważniejsze miejsca

  1. Palacio Nacional, który istniał już za panowania Maurów. Obecnie w zamku mieści się muzeum;
  2. Parque da Pena i Palacio da Pena, czyli ogród z kilkoma jeziorami i altankami, prowadzący do zamku oraz oczywiście zamek z ciekawą plątaniną kolorowych wieżyczek, schodów, kopułek i krużganków. Wybudowany został w latach 40-ych XIXw. na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Jedną z atrakcji tego miejsca jest wyjątkowy widok. Palacio da Pena, uznawany jest za symbol Portugalii i miejsce, które należy zobaczyć;
  3. Castelo dos Mouros – zamek na kamiennym wzgórzu;
  4. Quinta da Regaleira – dość interesujący pałac wybudowany w 1900 roku przy starej drodze prowadzącej do miasta;
  5. Palacio de Seteais – obecnie hotel, funkcjonujący w murach pałacu z 1787 roku;
  6. Museu do Brinquedo – ciekawa kolekcja zabawek z początku ubiegłego wieku;
  7. Parque da Liberdade – park oferujący przyjemne miejsca na piknik.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.