Hotele na Malcie – ceny i najlepsze lokalizacje

Malta to typowa słoneczna wyspa ukierunkowana na turystów, a także uczniów uczęszczających do tamtejszych szkół językowych. W związku z tym decydując się na samodzielny wyjazd nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego zakwaterowania. 

Sprawdzone i polecane hotele: booking.com

Hotele na Malcie

Najtańszą wersją są hostele, gdzie ceny za noc za łóżko zaczynają się już od 9 euro. Wiąże się to jednak często z zakwaterowaniem w dużym wspólnym pokoju i korzystaniem z innymi gośćmi hostelu ze wspólnej łazienki, w droższych hostelach, każda osoba ma swój pokój i ulokowaną w niej łazienkę. Poza internetem listę tanich hosteli można otrzymać na miejscu w biurze informacji turystycznej. Bardzo tanich hosteli jest jednak stosunkowo mało na wyspie, dlatego decydując się na takie zakwaterowanie rezerwacji dokonać należy odpowiednio wcześnie.

Wybierając się do szkoły językowej warto sprawdzić czy i jakie zakwaterowanie oferuje dana szkoła.

W zależności od przewidzianego na czas urlopu budżetu, każdy znajdzie zakwaterowanie w licznych hotelach zgodnie ze swoimi potrzebami. Ceny dwuosobowego pokoju w hotelu z łazienką zaczynają się już od 25 euro za dobę, a ze śniadaniem wliczonym w cenę pokoju już od 30 euro.


Podobnie jak o biletach lotniczych dobrze jest pomyśleć o pokoju z wyprzedzeniem, gdyż pozwoli to na wybór pokoju z większej oferty i na wynajęcie w niższej cenie. Rezerwacja pokoju na długo przed przylotem jest całkowicie bezpieczna, gdyż większość rezerwacji dokonywanych przez strony z hotelami pozwalają na bezpłatną rezygnację z dokonanej rezerwacji nawet na 3 dni przed datą planowanego zameldowania się w hotelu. Bardzo dużą ilość hoteli (zarówno tych tanich, jak i ekskluzywnych) skupia booking.com umożliwiając każdemu swobodny wybór. Rezerwacje te są bezpieczne i sprawdzone przez innych turystów.

Lokalizacja hotelu na Malcie

Przy wyborze hotelu warto zastanowić się czego od wyjazdu oczekujemy. Część hoteli usytuowanych jest w głośnych i imprezowych częściach wyspy jak Paceville, część na uboczu w spokojnych okolicach jak Mdina. Wybierając się na kurs językowy dobrze jest sprawdzić, który hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły lub z którego hotelu możliwy będzie komfortowy dojazd na zajęcia. Należy również pamiętać, że większość plaż na Malcie to plaże kamieniste, szukając zakwaterowania w pobliżu nielicznych plaż piaszczystych należy szukać pokoju w miejscowości Cirkewwa i Mellieha.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.