Ischia – co zobaczyć podczas wakacji

Ischia to mała, włoska wyspa wulkaniczna ulokowana na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Wyspa ta w ostatnim czasie cieszy się niesłabnącą popularnością. Na Ischia w ciągu godziny dopłynąć można promem z Neapolu, płacąc za podróż około 20 euro.

Plaże na Ischia

Wyspa Ischia to przede wszystkim spore, piaszczyste i bardzo ładne plaże. Najpopularniejsza plaża znajduje się w okolicach Forio. Plaża ta usypana jest z delikatnego piasku, bez małych kamyczków spotykanych w innych częściach wyspy. Pod samą plażę dojechać można jednym z autobusów regularnie kursujących po wyspie, np. linii CS, CD czy 2. Plaża ta jest na tyle duża, że każdy może znaleźć miejsce tylko dla siebie. Wypoczywający wybrać mogą część bezpłatną lub płatną, wymagającą wypożyczenia leżaka i parasola. Osoby decydujące się na drugą opcję muszą zapłacić około 6 euro za wypożyczenie leżaka i 5 euro za parasol. Miejsce to zapewnia sporą płyciznę przy brzegu dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem osób wypoczywających z dziećmi. Jedyną wadą tej plaży jest dość ubogie zaplecze gastronomiczne.


Inne warte polecenia miejsce to plaża zlokalizowana przy końcowym przystanku linii nr 5 tzw. Maronti. Plaża ta jest bardzo długa, otoczona skałami, potęgującymi wspaniały widok. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest bardzo bogate i rozbudowane zaplecze usługowo – gastronomiczne. Na plaży bez problemu znaleźć można darmowe miejsce na jej publicznej części, ale wypoczywać można również w licznych, wydzielonych obszarach oferujących płatne parasole, leżaki czy drinki.

Kolejne ciekawe miejsce to plaża w okolicach Lacco Ameno. Plaża ta jest jednak mniejsza i mniej efektowna.

Wyspa Ischia – ciekawe miejsca

Najbardziej znanym i charakterystycznym miejscem na wyspie jest Ischia Ponte, gdzie znajduje się największa atrakcja wyspy – Castello Aragonese.  Aby dostać się na miejsce skorzystać można z linii 7, która po niespełna 10 minutowej podróży z Ischia Porto dowiezie na miejsce. Ischia Ponte to nie tylko zamek, ale także kameralny port, kolorowe domki i liczne restauracje oddające klimat tego miejsca.

Będąc na wyspie nie można ominąć Sant’ Angelo. Jest to jedno z ładniejszych miejsc, gdzie oprócz plaży czy restauracji oferujących nie tylko dania kuchni włoskiej, ale również wspaniałe widoki (stoliki nad brzegiem morza) zobaczyć można ciekawe połączenie lazurowej wody z wysokimi skałami.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.

Chcąc zobaczyć całą wyspę skorzystać można z jednej z dwóch linii autobusowych – CD lub CS. Autobusy z tym oznaczeniem kursują, co 15 – 30 minut (w zależności od pory dania) od bardzo wczesnych godzin porannych, aż do późnych godzin nocnych, wokół wyspy. Obie linie swój początkowy i końcowy przystanek mają w Ischia Porto. Linie te kursują po tej samej trasie  z tą różnicą, że linia CD ma prawoskrętną trasę, a CS zaczyna kurs od skrętu w lewo. Podróż wokół wyspy trwa około 1 godziny. Liniami tymi dojechać można do wielu atrakcyjnych miejsc, jak na przykład Sant’ Angelo, czy bardzo ładnych plaż w okolicach Forio.

Jedną z atrakcji pobytu na wyspie może być również jednodniowa wycieczka na jedną z sąsiednich wysp tj. na Capri lub małą Procidę. Promy kursują co najmniej kilka razy dziennie, a koszt przeprawy nie jest wysoki.

Zobacz również:

Komunikacja na Ischia >>

Plaże na Ischia >>

Pomysł na wakacje (Procida – Ischia – Capri) >>

Informacje ogólne >>