Zakupy w Bolonii – najważniejsze uliczki i place

Bolonia to dobre miejsce na zakupy typowo włoskich produktów. Wybór jest ogromny, a ceny niższe niż w innych bardziej popularnych miastach. 

Zakupy w Bolonii

Chcą spędzić czas w głośnej części Bolonii, gdzie wieczorem spotkać można niezliczone ilości młodych ludzi, warto udać się na Via Dal Luzzo. Uliczka ta to przede wszystkim klimatyczne bary, puby i kawiarnie. Godnym polecenia miejscem jest Cabalacafe.

Okolice via degli Orefici to przede wszystkim liczne sklepiki oferujące typowo włoskie produkty takie jak szynka parmeńska, sery, wina, małe, marynowane przystawki oraz włoskie pierożki i makarony. Miejsce to, to także wyśmienite lody, dostępne chyba w każdym smaku.

Chcąc zjeść kolację w typowo włoskiej restauracji warto udać się w okolice via Fossalta. W miejscu tym kupić można również świeże kwiaty, spróbować słodyczy czy kupić aromatyczne przyprawy licznie sprzedawane na ulicznych straganach.

Planując zakupy w sklepach ekskluzywnych marek warto wybrać się w okolice via Giovanni Massei lub via Farini.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.