Hotele w Neapolu – czyli gdzie najlepiej zamieszkać

Neapol podobnie, jak inne duże miasta oferuje odwiedzającym zarówno ładne i czyste miejsca oraz te, które nie są powszechnie polecane.

Sprawdź: Hotele w Neapolu – zestawienie ofert, ceny i najlepsze lokalizacje >>

Hotele w Neapolu

Hotele w Neapolu ulokowane są w różnych częściach miasta. Najbardziej polecanym dla turystów miejscem jest Lungomare Caracciolo, czyli część miasta znajdująca się na zachód od portu Beverello. Okolice te to także miejsca plażowe oraz liczne, godne polecenia restauracje znajdujące się przy via Francesco Caracciolo. Część miasta znajdująca się w okolicach via Francesco Caracciolo jest najczystszym i najładniejszym fragmentem Neapolu. To również dobre miejsce dla wszystkich, którzy przy okazji pobytu we Włoszech pragną odwiedzić luksusowe butiki. Jest to jednak najdroższa część miasta, w której za dwuosobowy pokój zapłacić należy przeważnie od 270 – 300 zł wzwyż. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com. Często znaleźć można tam tzw. oferty dnia, które pozwalają zarezerwować pokój z dużą zniżką.

Zobacz także: Hotele w Neapolu – ceny i najlepsze lokalizacje >>

Mając w planach wycieczkę na jedną z pobliskich wysp tj. Capri, Procida czy Ischia warto zastanowić się nad zakwaterowaniem w okolicach portu. W miejsce to bez problemu można dojechać bezpośrednim autobusem odjeżdżającym z lotniska. Molo Beverello to dobre miejsce wypadowe do innych części miasta. Dwuosobowy pokój w tej okolicy wynająć można z reguły od 220 – 250 zł.


Inne ciekawe miejsce to historyczne centrum Neapolu. Pokój w tej części miasta wynająć można najczęściej od 180 – 200 zł za dwie osoby. Miejsce to charakteryzuje się bliskością portu, czyli dobrym dojazdem z lotniska oraz bliskością najważniejszych budowli w mieście. Rejon ten jest szczególnie polecany młodym osobom, lubiącym nocne życie, ponieważ w tej części miasta znajduje się Piazza Bellini, czyli najbardziej popularne miejsce wieczornych spotkań młodych osób. W okolicach Piazza Bellini sprzedawana jest również pizza, przez wielu uznawana za najlepszą na świecie.

Zdecydowanie najtańszą, ale najmniej polecaną dla turystów częścią Neapolu są okolice dworca kolejowego. Rejon ten nie zachwyca widokiem, dodatkowo uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych zakątków miasta.

Zobacz także: Hotele w Neapolu – ceny i najlepsze lokalizacje >>Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.