Komunikacja w Malmo, czyli jak poruszać się po mieście

Malmo zwiedzać można na wiele sposobów. Komunikacja w Malmo to nie tylko pociągi czy autobusy, ale także rowery i łódki.

Dojazd z lotniska

Jedną z opcji jest autobus Flygbussarna, którego przystanek znajdują się bezpośrednio przed głównymi wyjściem z terminala. W ten sposób z łatwością dotrzeć można do centrum miasta. Bilet w obie strony kosztuje około 100 zł i można go kupić po przylocie: na lotnisku, w autobusie (płatność tylko kartą kredytową) lub w automacie biletowym. Bilet można również zakupić drogą internetową na stronie przewoźnika. Podróż trwa 40 minut, a autobus kursuje średnio co godzinę. Szczegółowy rozkład jazdy, cennik, punkty z biletami i trasę przejazdu autobusu znaleźć można na stronie flygbussarna.se.

Inną opcją jest skorzystanie z oferty firmy przewozowej obsługującej pasażerów linii lotniczych Wizzair, którzy przylatują i odlatują z Lotniska Sturup (Malmo). Szczegóły na stronie wizzair.

Kolejnym sposobem dotarcia do docelowego miejsca jest wynajęcie samochodu. Szczegółowych informacji o opłatach i warunkach wynajmu można szukać między innymi na stronie rentalcars.com.

Można spróbować zarezerwować transfer lotnisko-hotel-lotnisko. Usługi takie oferuje m.in. kiwitaxi.

Zamówienie taksówki to najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do celu, jednak stosunkowo drogi. Ze względu na duże rozbieżności w cenie warto zapytać przed odjazdem o szacunkowy koszt. Rekomendowane przez miasto korporacje to:


Zobacz także: Malmo – przewodnik po ekologicznym mieście >>

Rowerem przez miasto

Malmo to miasto przyjazne dla rowerzystów, posiada ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad czterystu kilometrów, tworzące niezwykle spójny i stale rozbudowywany system tras. Nie mając własnego roweru bez problemu można go wypożyczyć. W Malmo istnieje przynajmniej kilka wypożyczalni, a jedną z bardziej polecanych jest travelshop. Ceny zaczynają się tu najczęściej od około 150 koron za dobę. Oczywiście nie wszyscy muszą przemieszczać się na rowerze 😉 można również skorzystać z publicznego transportu.

KOMUNIKACJA W MALMO

Korzystając z komunikacji w Malmo należy pamiętać, że:

  • transport jest bardzo rozbudowany, dlatego warto sprawdzić wcześniej szczegółowe mapy poszczególnych tras
  • informacje o rozkładach można znaleźć na: www.skanetrafiken.se
  • w zielonych autobusach nie można płacić gotówką
  • można kupić bilet jednorazowy, rodzinny i kilkudniowy (1 lub 3 dni)
  • bilet można kupić za pomocą specjalnej aplikacji – szczegóły na: www.skanetrafiken.se
  • bilet jednorazowy można kupić w tzw. Tourist Office
  • większość autobusów to pojazdy ekologiczne, tj. autobusy hybrydowe na gaz ziemny


Komunikacja w Malmo

Komunikacja w Malmo

Komunikacja w Malmo | okolice dworca | Źródło: https://www.skanetrafiken.se/globalassets/dokumentbank/terminalkartor2/2018/malmoc_terminalkarta.pdf

Łódki

Aby zobaczyć miasto z perspektywy miejskich kanałów, można skorzystać z oferty Stromma Sightseeing. Wycieczka prowadzi przez parki i kanały, podczas której przewodnik opowiada najciekawsze historie związane z miastem. Wycieczki te organizowane są najczęściej sezonowo tj. od kwietnia do października. Koszt takiej godzinnej wyprawy to około 150 koron.

Taksówki

Inna forma przemieszczania się to przejazd taksówką, ale forma ta jest stosunkowo droga. Rekomendowane korporacje to:Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.