Pomysł na wakacje: Neapol – Procida – Ischia – Capri

Neapol – Procida – Ischia – Capri to ciekawy pomysł na wakacje. Będąc w Neapolu warto zastanowić się nad odwiedzeniem trzech, niewielkich, usytuowanych obok siebie wysepek.

Pomysł na wakacje

Wyspa Procida

Najbliżej Neapolu położona jest najmniejsza z wysp – Procida. Promy kursują kilkanaście razy dziennie już od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora. Podróż trwa około 40 – 60 minut w zależności od wybranego promu (do wyboru Snav, Caremar, inne).

Wyspa ta dopiero w ostatnim czasie zaczęła być popularna, a co za tym idzie odwiedzana przez turystów. Mając na uwadze jej wielkość (4 km kwadratowe) założyć można, że wszystkie najważniejsze miejsca zwiedzone zostaną podczas przyjemnego spaceru wąskimi uliczkami 😉

Najbardziej charakterystycznym punktem na wyspie jest port – Corricella, pełen starych, kolorowych domków. Najlepiej oglądać je z punktu widokowego znajdującego się na wschód od Corricella. Wszyscy, którzy mają ochotę na romantyczną kolację powinni zatrzymać się w jednej z niewielkich restauracji, oferujących smaczne jedzenie i widok na port wypełniony kolorowymi łódkami. Jest to jedno z tych miejsc, gdzie czas płynie wolniej 😉


Procida

Procida

Chcąc poczuć klimat wyspy warto wybrać się na spacer wąskimi uliczkami i zgubić choć na chwilę. Charakter tego miejsca doskonale oddaje trasa z Corricella do Marina Grande, skąd odpływają promy między innymi na Ischia.

Ważnym punktem pobytu na wyspie są również plaże, najładniejsze ulokowane są na zachodnim wybrzeżu wyspy: Ciracciello i Ciraccio.

Zobacz więcej: Wyspa Procida >>
Zobacz więcej: Hotele na Procida >>

Wyspa Ischia

Kolejnym punktem jest wyspa Ischia. Nieduża wyspa wulkaniczna ulokowana na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Na Ischia bez problemu dotrzeć można z Procidy (10 minut promem, koszt 6 euro) lub z Neapolu.

Ischia to niezwykle malownicza wyspa charakteryzująca się przede wszystkim klimatycznymi miasteczkami i przyjemnymi, zapewniającymi komfortowy wypoczynek plażami.

Plaże na wyspie są w większości duże i piaszczyste z łagodnym zejściem do wody, a lazurowa woda sprawia, że ma się ochotę zostać na dłużej. Jedna z najładniejszych plaż znajduje się w okolicach Forio.

Plaże na Ischia

Plaże na Ischia | eprzewodnik.com

Najbardziej znanym i charakterystycznym miejscem na wyspie jest Ischia Ponte, gdzie znajduje się największa atrakcja – Castello Aragonese.  Ischia Ponte to nie tylko zamek, ale także przepiękne widoki, kameralny port, kolorowe domki i liczne restauracje doskonale oddające klimat tego miejsca.

Będąc na Ischia nie można ominąć Sant’ Angelo. Jest to jedno z ładniejszych miejsc, gdzie oprócz plaży zobaczyć można ciekawe połączenie lazurowej wody z wysokimi skałami. Sant’ Angelo to idealne miejsce na kolację, wstawione na zewnątrz stoliki zachęcają do odpoczynku.

Chcąc zobaczyć całą wyspę skorzystać można na przykład z jednej z dwóch linii autobusowych – CD lub CS. Obie mają swój początkowy i końcowy przystanek mają w Ischia Porto – kursują na tej samej trasie z tą różnicą, że linia CD ma prawoskrętną trasę, a CS zaczyna kurs od skrętu w lewo.

Zobacz więcej: Wyspa Ischia >>
Zobacz więcej: Hotele na Ischia >>
Zobacz więcej: Plaże na Ischia >>
Zobacz więcej: Komunikacja na Ischia >>

Wyspa Capri

Trzecia wyspa to przepiękne Capri, które zachwyca pięknymi widokami, lazurową wodą i wyjątkowym klimatem. Na Capri dopłynąć można z wyspy Ischia (np. liniami Alilauro lub Capitan Morgan, koszt około 19 euro) lub z Neapolu.

Ta wapienna wyspa podzielona jest na dwie części – droższe Capri i tańsze Anacapri. Capri jest dość drogą wyspą, jednak niesamowite widoki rekompensują wszystko. Jej ukształtowanie sprawia, że jest ona tak naprawdę jednym wielkim punktem widokowym. Będąc na wyspie koniecznie trzeba udać się do centrum Capri, a stamtąd w dół via Krupp aż do niewielkiej, ale ślicznej plaży.


Capri

Capri | eprzewodnik.com

Zobacz także: Plaże na Capri >>
Zobacz także: Komunikacja na Capri >>
Zobacz także: Hotele na Capri>>

Każda z wysp jest inna zarówno pod względem wielkości, plaż, jak i ukształtowania terenu. To co je łączy to niesamowity klimat 😉

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.