Santa Margherita Ligure – wakacje we Włoszech

Santa Margherita Ligure to urokliwe miasteczko, które kojarzy się głównie ze stacją kolejową prowadzącą do Portofino. Ze względu na bliskość Portofino miejscowość ta jest niestety często omijana i niedoceniana przez turystów.

Jak dojechać

Najbliższe lotnisko to lotnisko Cristoforo Colombo w Genui. Bez problemu dojechać można również z Mediolanu czy Pizy. Do miasta dojechać można samochodem (najbliższy zjazd z autostrady jest w Rapallo) lub pociągiem do dworca kolejowego Santa Margherita Ligure, który znajduje się wzdłuż linii Genova-La Spezia.

Można dopłynąć też statkiem z Portofino, San Fruttuoso, Cinque Terre, Sestri Levante, Chiavari i Genui, jednak część połączeń realizowanych jest tylko w trakcie wakacyjnego sezonu.

Santa Margherita Ligure – atrakcje

Santa Margherita Ligure to przede wszystkim długa, nadmorska promenada, duże i piaszczyste plaże oraz port. To właśnie te przyjemne plaże przyciągają co roku liczne grono turystów. W miejscowości tej można znaleźć kilka różnych miejsc tj. plaże piaszczyste, żwirowe, skalne zejścia, płatne z leżakami i placami zabaw dla dzieci, bezpłatne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, mniej lub bardziej zagospodarowane zatoki, a nawet plaże dla psów. Najfajniejszą plażę znaleźć można udając się w kierunku Portofino.

Magię tego miejsca stanowi połączenie lazurowej wody z kolorowymi, trochę podobnymi do siebie budowlami. Przy głównej ulicy ciągnącej się wzdłuż wybrzeża znajdują się przyjemne restauracje, głośne bary, urokliwe kawiarnie i lokalne pizzerie. Większość z nich dysponuje stolikami na zewnątrz, aby goście mogli jeszcze lepiej poczuć nadmorski klimat. Na obrzeżach miasta znajdują się przystanie z luksusowymi jachtami.

Będąc w Santa Margherita Ligure warto wybrać się na wycieczkę łodzią. Bilety na rejs do Portofino lub Cinque Terre kupić można przy Piazza Martiri della Libertà Centro.

Zobacz więcej: Rejsy z Santa Margherita Ligure >>


Codziennie rano w porcie rybackim otwarty jest targ, który dla wielu stanowi atrakcję turystyczną. Można na nim kupić owoce morza i świeże ryby, złowione przez lokalnych rybaków.

Santa Margherita Ligure – atrakcje

Główną atrakcją jest Zamek zbudowany w 1550 roku jako obrona przed rosnącymi atakami północnoafrykańskich piratów. Po I wojnie światowej został odrestaurowany i dziś stanowi atrakcję turystyczną. Inne to: Bazylika św. Małgorzaty z Antiochii, zbudowana w 1658 r., Abbazia della Cervara, czyli historycznie opactwo na drodze do Portofino oraz Villa Durazzo czyli m.in. dwa arystokratyczne punkty tj. 16-wieczny zamek i 17-wieczny park. Na uwagę zasługuje również Kościół Braci Mniejszych Kapucynów i Kościół San Lorenzo.

Z Santa Margherita Ligure w kilkanaście minut dotrzeć można do Portofino czy Rapallo. W ciągu godziny dojechać można do Genui lub Cinque Terre.

Zobacz więcej: Komunikacja publiczna – rozkład jazdy >>

Hotele w Santa Margherita Ligure

Niestety noclegi są dość drogie. W sezonie dwuosobowy pokój kosztuje z reguły od 400 zł za dobę. Taniej jest na obrzeżach miasta oraz w pobliskich miejscowościach. Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com i innych.Spodobał Ci się wpis? Pamiętaj proszę o stronie, polub, podziel się :) Dziękuję!


WYNAJEM SAMOCHODÓW - tanie i sprawdzone oferty: Rentalcars.com
Wykorzystane w artykułach zdjęcia pochodzą z zasobów własnych lub z serwisu Depositphotos.com.