Wenecja hotele, hostele, pensjonaty, czyli gdzie mieszkać tanio i wygodnie

Wenecja jest drogim miastem, tłumnie odwiedzanym przez turystów, w związku z tym również miejsca hotelowe są bardzo drogie (chyba najdroższe w zachodniej Europie), a okresowo nawet trudno dostępne.

Cena dwuosobowego pokoju za dobę, ze wspólną, zlokalizowana na korytarzu łazienką to koszt około 75 euro, pokój z własną łazienką to koszt od 110 euro w górę. Najdroższe hotele są w okolicach Placu św. Marka, najtańsze w okolicach dworca.

Zobacz – sprawdzone i polecane hotele: booking.com

Ze względu na wysokie ceny dużo osób decyduje się na zakwaterowanie w mniejszych miejscowościach leżących niedaleko Wenecji i codzienne dojeżdżanie do centrum miasta.

Punta Sabbioni to małe miasteczko zlokalizowane w niedalekiej odległości od Wenecji. Jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, którzy chcą spędzić czas w Wenecji. Dzieje się to za sprawą tańszych hoteli i miejsc parkingowych. Cena pokoju dwuosobowego to koszt około 30 euro, a w cenę tę wliczone jest śniadanie. W Punta Sabbioni oprócz typowych hoteli znajduje się również kilka pól campingowych z cenami bardzo konkurencyjnymi w stosunku do weneckich miejsc noclegowych. Z Punta Sabbioni regularnie odpływają promy, a rejs do centrum Wenecji trwa kilkadziesiąt minut i kosztuje kilka euro. Chcą skorzystać z pola campingowego, warto rozważyć również pobyt w miejscowości Lido di Jesolo i Cavallino, które oferują sporo campingów nad morzem.


Wiele osób zatrzymuje się również w Mestre czy w Mogliano, skąd bez problemu i niedrogo dojechać można do Wenecji. Ogólnie praktycznie, każda miejscowość zlokalizowania w pobliżu Wenecji oferuje turystom miejsca noclegowe w hotelach, domki typu bungalow czy pola campingowe.

Jedną z większych miejscowości, w której możnazamieszkać jest Werona, ponieważ od Wenecji dzieli ją dystans około 100 kilometrów, a nocleg to koszt około 50 euro za dwuosobowy pokój za śniadaniem.

Możliwe jest również zakwaterowanie w Bolonii, skąd z głównej stacji kolejowej – Bologna Centrale, bez problemu można dojechać do Wenecji. Dwuosobowy pokój ze śniadaniem wliczonym w cenę to z reguły koszt od 35 euro. W podobnej odległości co Bolonia, znajduje się Modena, która oferuje miejsca hotelowe od 40 euro ze śniadaniem.

Do Wenecji niedaleko jest również z Padwy. Miasta te dzieli dystans około 50 kilometrów, a koszt zakwaterowania ze śniadaniem zaczyna się najczęściej do 35 euro.

Kolejną opcją jest nocleg w miejscowości Ferrara, oddalonej około 100 kilometrów od Wenecji, w której koszt hotelu to około 50 euro.

Zobacz- sprawdzone i polecane hotele: booking.com

Ciekawym pomysłem wydaje sie również zamieszkanie w Rimini, największym włoskim kurorcie turystycznym, skąd regularnie organizowane są wycieczki do Wenecji.
Rozkład jazdy autobusu z Rimini do Wenecji >>

Poszukując noclegu warto zapoznać się z ofertą hotelową na sprawdzonych stronach tj.: Booking.com, HRS.com, Edom.pl, Budgetplaces.com i innych.